Jag har fotat många jättefina bröllop i år, men det var något extra med detta. Jag är så dålig på att skriva om bröllopen jag fotar. Det där med att låta cheesey och överösa med kärleksord är inte min grej. Därför skriver jag helt enkelt: Det var vackert. Hela dagen var vacker. Musiken i kyrkan var personlig, blombuketten full med sommarblommor och Carl och Eva är helt fantastiska människor!
Dagen började med förberedelser på Mohair, fortsatte med vigsel i Östra Ryds kyrka och efter det var det porträtt i Fjärilshuset i Hagaparken.
PS. Bänken på de sista bilderna är bänken Eva och Carl satt på när de blev tillsammans för en herrans massa år sen.
rebecca - åh gud vilka fina bilder!
Linda - åh så fina bilder!
becca - Jättefina bilder i jättefina miljöer :)
johanna - vackert var verkligen rätt ord!
Clara - galet fina bilder :D
Fotograf Erika Hallman - Helt sjukt fina bilder! Du är så fröbaskat duktig, sen får du så snygga par att fotografera också!!!
Fotograf Linda-Pauline - Åååå vad fina!!!
Fotograf Benedikte Bull - Nyyyyydelige bilder!
Marcus Olsson - Galet fina bilder hörru!
Lisa Ardell - Härliga bilder. Andas nästan lite 70-tal om brudparet..
Du behöver inte skriva några floskler om hur underbart det var – det kan vi göra här i kommentarerna ;) ha ha ha
Ellen från Finland ♥ - Hennes klänning är så vacker, passar henne jätte bra! Och bilderna är också jätte fina!
Sv: Alexandros - Bra skrivet! Jag citerar din kommentar som ett inlägg imorgon.
Fridaj - Du vet att den dagen jag gifter mig är du sååååååå bokad!!! ;D
Gustav Aldin - Där har jag också fotat bröllop, fint område :)
linnéa - Jättefina bilder! :)
Fotograf Annelie - Galet fint!
Bliss Fusion - Nydelige bilder, gleder meg til mitt bryllup!
Jeg linket til denne posten i bloggen min, håper du er OK med det:
http://blissfusion.blogspot.com/2011/09/ray-bans-and-beads.html
//Bliss Fusion
Matilda Sigemo - Fotografi & Vardag! - Gud vilka fina bilder du fotograferar! :D
Elin S - Så vackra bilder!